Olti Curri – opinionisti zyrtar i edicionit të parë të “Big Brother VIP Kosova”

Olti Curri big brother vip kosova

Numërimi prapa ka filluar dhe vjeshta e këtij viti pranë jush do të sjellë një nga formatet më gjigante të televizionit “Big Brother VIP Kosova”, projekti i parë dhe i vetëm i këtij lloji në vend.

Pak e nga pak, ekipi i këtij mega produksioni po shpalosin surprizat për publikun.

Së fundmi u zbulua një nga befasitë e Vëllait të Madh! Ky format sjell risi një dyshe televizive në prezantim. Krah Alaudin Hamitit, është konfirmuar prezantuesja dhe aktorja Jonida Vokshi.

Tashmë është momenti që të shuajmë një tjetër kurreshtje, shumë të madhe! Atë të opinionistit zyrtar të edicionit të parë të “Big Brother VIP Kosova”.

Klan Kosova njofton ekskluzivisht se një nga karriget e panelit të opinionistëve është e rezervuar për një prej personazheve më të komentuara televizive, i njohur për perceptimet e tij unike dhe komentet pikante rreth botës rozë.

Bëhet fjalë për tekstshkruesin e blogerin e famshëm nga Shqipëria, Olti Currin – i cili, në këtë edicion të parë të “Big Brother VIP Kosova”, mbi supe do të mbajë një pozitë me shumë peshë, siç është ajo e opinionistit të këtij formati televiziv.

Këtë e konfirmon edhe vet drejtori i Klan Kosovës, Adriatik Kelmendi përmes një njoftimi në facebook.

”Olti Curri, mirë se i bashkohesh familjes së madhe të Big Brother VIP Kosova! #opinionisti #bbvk”, shkruan Kelmendi ndërsa ndan edhe fotografinë e firmosjes së bashkëpunimit.

bbvipks

Kjo zgjedhje vjen e natyrshme për një prej personazheve televiziv më me eksperiencë në mediat shqipfolëse. Curri, pritet që përgjatë netëve “prime”, të analizojë dhe komentojë situatat që do të ndodhin brenda shtëpisë më të famshme në vend, sigurisht siç di vetëm ai që siç thotë edhe vetë, “nuk flet kot”!

Kjo është vetëm një nga surpriza e radhës të “Big Brother VIP Kosova”, ndërsa edhe shumë të tjera pritet të bëhen publike ditëve në vijim.

Rrugëtimi i formatit të shumëpritur nisë në muajin tetor dhe në ekranet tuaja do të transmetohet përmes ArtMotion dhe Klan Kosova.

Related Posts

“Besoj në dashuri në shikim të parë”, Atdheu puth Xhulin, por nga larg

Atdheu i ka thënë sot Xhulit se beson në dashuri në shikim të parë. Këtë deklaratë nuk e besoj edhe aq Xhuli, pasi sipas saj, banori i…

“Më ka ardhur dita”, Stresi thotë se nuk mund të vazhdojë më qëndrimin

“Më ka ardhur dita”, Stresi thotë se nuk mund të vazhdojë më qëndrimin

Stresi ka vazhduar të insistojë se dëshiron të largohet nga shtëpia e Big Brother VIP Kosova. Ai po vazhdon edhe diskutimet me Xhulin e cila po tenton…

Ganimete Abazi bëhet pjesë e BBVK-së

Ganimete Abazi bëhet pjesë e BBVK-së

Surprizat e “Vëllait të Madh” sonte duket të kenë qenë të shumta në numër. Kësisoj, në spektaklin Prime të kësaj të hëne, shtëpisë së Big Brother VIP…

Mbresa – banorja më e re e Big Brother VIP Kosova

Mbresa – banorja më e re e Big Brother VIP Kosova

Surprizat e “Vëllait të Madh” sonte duket të kenë qenë të shumta në numër. Kësisoj, në spektaklin Prime të kësaj të hëne, shtëpisë së Big Brother VIP…

Shtëpisë së BBVK-së i bashkohet një banor i ri – Fis Juniku

Shtëpisë së BBVK-së i bashkohet një banor i ri – Fis Juniku

Gjatë natës së sotme të spektaklit Prime, “Vëllai i Madh” ka vazhduar të shpalosë surprizat e përgatitura, e që rezultuan të ishin me “bollëk” sonte. Kësisoj, pos…

Edoni pas eliminimit: Më penalizoi fakti që jam ‘Drag Queen’ dhe pjesë e komunitetit

Gjatë natës së sotme të spektaklit Prime të Big Brother VIP Kosova, i eliminuari i javës, Edoni apo Victoria Owns është pritur në skenë nga nikoqirët zyrtarë…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *