Kosova blen patentën e “Big Brother VIP”

Kosova blen patentën e “Big Brother VIP”

Pas suksesit të formatit “Big Brother Vip” në Top Channel, një tjetër televizion është pagëzuar me patentën e këtij formati nga Endemol.

Sipas rregullores këtë format nuk mund ta blejnë dy televizione brenda një shteti dhe deri në këtë pikë Top Channel ishte monopol duke marrë mijëra euro nga kompanitë sponsorizuese nga Shqipëria dhe Kosova.

Meqenëse jemi tek Kosova, pikërisht Endemol ka menduar që ti shesë eksluzivitetin e këtij formati një televizioni atje dhe bëhet fjalë pikërisht për televizionin Klan Kosova.

Producent i këtij formati do të jetë Alaudin Hamiti dhe prezantuese moderatorja e mirënjohur e formatit rozë Prive, Liberta Spahiu.

Për këtë vit Top Channel kishte planifikuar që “Big Brother Vip” të startonte në dhjetor, për shkak të shtatëzanisë së moderatores Arbana Osmani.

Ndërkohë sipas informacione të brendshme, “Big Brother Vip Kosova” do të startojë transmetimin në shtator. Nuk dihet nëse ende nëse Top Channel do të bëj një ndryshim të programacionit.

A rrezikon suksesin e Top Channel realizimi i këtij formati në vendin fqinj?

Patjetër që po dhe konkurrenca nis që nga emrat e artistëve të showbizit. Mendohet që “Big Brother Kosova” do të marrë emra të njohur të showbizit kosovar si Era Istrefi, Nora Istrefi, Genta Ismaili etj, duke sjellë drejtpërsëdrejti konkurrencë në personazhe.

Krahas kësaj një pikë tjetër tejet e rëndësishme është edhe konkurrenca e kompanive sponsorizuese ku mjaftojmë të kujtojmë që sponsor gjeneral të këtij formati kanë qenë dy kompani nga Kosova. A do të jenë sërish sponsorizuese këto kompani në “Big Brother Vip Albania” nëse do të realizohet ai në Kosovë?

Related Posts

bb vip kosova

Kështu do të duket oborri i Big Brother VIP Kosova

Së shpejti pritet të hapet shtëpia më e famshme në Kosovë, Big Brother VIP, të cilën do të mund ta shihni në Klan Kosova dhe Artmotion. E se…

Zbulohet prezantuesi i edicionit të parë të “Big Brother VIP Kosova”

Zbulohet prezantuesi i edicionit të parë të “Big Brother VIP Kosova”

Në mediat rozë së fundmi ka qarkulluar lajmi se së shpejti pritet të fillojë spektakli “Big Brother Vip Kosova”. Ky spektakël vjen për herë të parë disa…

BB VIP KOSOVA

Të hënën mësohet se kush do ta moderojë “Big Brother VIP Kosova” (VIDEO)

Spekulimet se kush do ta moderojë “Big Brother VIP Kosova” marrin fund të hënën. Ndiqeni intervistën me Alaudin Hamitin, udhëheqës i projektit “BB VIP KOSOVA”, në emisionin…

BB VIP KOSOVA

Ekskluzive: Në vjeshtë fillon Big Brother Kosova! Vipa nga Shqipëria futen në shtëpi

Edhe një nivel i zhvillimit televiziv në Klan Kosova dhe Art Motion – edicioni zyrtar i Big Brother për herë të parë do të mbahet në Kosovë….

Ky do të jetë banori i parë i ‘Big Brother Kosova’?

Së fundmi, në emisionin e tij “Robi plaket kur do vetë”, Robert Berisha inskenoi një bisedë kinse me Alaudin Hamitin. Gjatë bisedës së shtirur, moderatori lë të…

BB VIP KOSOVA

Publikohet foto: Kjo është shtëpia e Big Brother VIP Kosova, fillon së shpejti

Spektakli “Big Brother VIP” do të fillojë edhe në Kosovë. Në rrjetet sociale janë publikuar pamje të shtëpisë Big Brother VIP ku edhe do të realizohet ky…

Leave a Reply

Your email address will not be published.